Miód naturalny Piła.

Skąd się bierze miód, wiedzą już nawet najmłodsze dzieci z przedszkola, tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Jednakże pozostaje pytanie, gdzie jest dobry miód naturalny Piła. Taki można kupić u Pana Łukasza Michałka z jego rodzinnego, z bardzo długą bo ponad sześćdziesięcioletnią tradycją gospodarstwa pasiecznego. Produkcja oraz wiedza odnośnie postępowania z pszczołami, przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu Bartnik Notecki produkuje wysokiej jakości różne rodzaje miodu, które w zależności od gatunku charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem. Ten produkt był zawsze chętnie kupowany, gdyż posiada oprócz właściwości słodzących, także korzystny wpływ na zdrowie. Dzięki wędrownej pasiece, którą można przewieźć w dowolne miejsce, gdzie w danym momencie pszczoły mogą zbierać nektar z konkretnych kwitnących roślin to dobre rozwiązanie. Taka obwoźna metoda pozyskiwania miodu, jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki niej można udać się w odpowiednie miejsce, aby pszczoły mogły wyprodukować dany gatunek tego smacznego produktu. Oprócz nektaru pszczelarz dostarcza również cukier, który jest potrzebny owadom do produkcji tego smakołyku. Nie każdy może zajmować się ta dziedziną, są bowiem osoby uczulone na ukąszenia pszczół. Mogą one się zdarzyć nawet przy zastosowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Należy do tego stosowny strój, odpowiednie obuwie oraz nakrycie głowy. Nawet przy wykorzystaniu tych wszystkich środków ostrożności, może dość do ukąszenia. Do uli podchodzi się z opanowaniem i spokojem, aby nie drażnić niepotrzebnie owadów. Widząc człowieka, mogą poczuć zagrożenie. Dlatego dobry pszczelarz musi wiedzieć jak najwięcej na ten temat, aby sobie zapewnić bezpieczeństwo i nie stresować pszczół

Miód naturalny Piła.
Miód naturalny Piła.

Dobry polski miód.

Klienci kupują bardzo chętnie miód naturalny z Piły, jednakże zwracają przy tym uwagę na gatunek tego produktu. Mając właściwości lecznicze, każdy rodzaj działa w inny sposób i pomaga w łagodzeniu innego rodzaju dolegliwości. Najpopularniejsze gatunki to miody: akacjowe, lipowe, wrzosowe, rzepakowe. Powstaje pytanie, skąd pszczelarz wie jaki to rodzaj miodu zebrał w pasiece? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ponieważ są to ule mobilne, przewożone w miejsce kwitnienia konkretnych roślin, pszczoły będą pozyskiwać nektar z tych kwiatów. Doświadczenie osoby zajmującej się ta dziedziną, rozróżniają miód po jego smaku a nawet wyglądzie. Produkty te sprzedawane są w sklepie oraz na targowiskach. Oprócz miodu, kupić można również kit pszczeli, który po odpowiednim przygotowaniu ma bardzo dobre właściwości lecznicze. Warto korzystać z dobrodziejstw natury, wpływa to pozytywnie na zdrowie człowieka.

Pasieka z tradycją.

Zajmowanie się pasieką najczęściej przekazywane jest na młodsze pokolenia. Żeby być dobrym pszczelarzem nie wystarczy tylko wiedza teoretyczna, ale także doświadczenie i umiejętność postępowania z owadami. Taką pasiekę należy także modernizować oraz unowocześniać, aby ułatwić sobie postępowanie z pszczołami. Miód naturalny z Piły pochodzący z pasieki Bartnik Notecki jest bardzo smaczny, zdrowy, chętnie kupowany przez Klientów. Może on z powodzeniem zastąpić cukier i być podstawowym środkiem słodzącym w każdym miejscu. Oferowany przez tą firmę produkt jest bardzo dobrej jakości o niepowtarzalnym, wyjątkowym smaku, estetycznie opakowany. Każdy słoik posiada stosowną nalepkę z najważniejszymi informacjami dotyczącym rodzaju, producenta okresu w którym został wyprodukowany. Pszczelarze wymieniają się między sobą doświadczeniami w prowadzeniu tego typu działalności. Zrzeszeni są w Związku Pszczelarstwa. Dla niektórych osób jest do główne źródło dochodu, inni traktują przygodę z pszczołami typowo hobbystycznie. Faktem jest jednak, że pasieka Pana Łukasza Michałka produkuje bardzo dobre gatunki miodu. Warto kupować oferowane przez tą firmę produkty.

Miód naturalny

Adres

ul. Łączna 29b/13
64-920 Piła

Telefon

601 670 268

E-mail

bartnik.notecki@gmail.com

Instagram

bartnik.notecki